Дерево-полімерний композит

Деревно-полімерний композит (ДПК) є основним матеріалом з якого виготовляє свою продукцію компанія «P & W» — терасну дошку, сайдинг і огорожі. Деревно-полімерний композит є новим, сучасним і дуже перспективним матеріалом. Використовуваний в даний час ДПК, був створений в 90-і роки минулого століття. Його сфера застосування постійно розширюється, а виробництво неухильно зростає. В даний час світовий ринок ДПК перевищує $ 5 млрд.

Основу деревно-полімерного композиту становить дрібно подрібнена натуральна деревина з додаванням полімерів і спеціальних хімічних добавок — модифікаторів (аддитиви). На спеціальному технологічному обладнанні всі ці матеріали змішуються і потім, шляхом екструзії, формується відповідний профіль. Склад деревно-полімерного композиту «P & W» зазвичай включає в себе: деревину — 70%, поліетилен — 25%, аддитиви — 5%. Точне процентне співвідношення компонентів може варіюватися для отримання заданих властивостей кінцевого виробу, також ці дані становлять технологічне «ноу-хау» компанії.

Споживчі характеристики деревно-полімерних матеріалів, в першу чергу, визначаються властивостями його вихідних компонентів: деревини і пластику. Основою матеріалу є натуральне дерево, що і визначає основні властивості ДПК: екологічність, гігієнічність, приємна фактура, вироби не нагріваються на сонці. За рахунок додавання хімічних полімерів матеріал набуває, в порівнянні з натуральним деревом, цілий ряд нових властивостей: підвищену механічну міцність, що не шарується, не вицвітає, не схильний до гниття і цвілі, стійкий до деформацій, не схильний до впливів грибків і шкідливих комах, не вимагає додаткової захисту і догляду.

Один з найбільш широко відомих виробів з деревно-полімерного композиту — це терасна дошка, також є і найбільш масовим видом продукції компанія «P & W». Високі споживчі властивості терасної дошки та її стійкість до різних несприятливих факторів, визначають популярність цього матеріалу для облаштування житлових і торгових територій, зон відпочинку, причалів і прибережних зон, басейнів, балконів, терас, садових доріжок та іншого.

Як і будь-який продукт, терасна дошка з ДПК має багато різновидів, які відрізняються між собою споживчими властивостями, рівнем якості і ціною. Тому для правильного підбору терасної дошки з ДПК з необхідними параметрами, якістю та відповідної їм ціною (з оптимальним співвідношенням ціна/якість), доцільно звернутися за допомогою до фахівця-консультанта. При самостійному виборі терасної дошки, в першу чергу, слід звернути увагу на зріз — якісний матеріал не буде мати відколів і не буде куйовдиться в цій області. Також важливо враховувати геометрію терасної дошки з ДПК — якісно витримана геометрія свідчить про високу якість виробу, злагодженість технології виробництва і не високу зношеність обладнання, що виробляє матеріал. Рекомендуется підбирати терасну дошку також з урахуванням природних факторів і клімату зони її експлуатації. Правильно підібрані вироби з деревно-полімерного композиту гарантовано матимуть тривалий термін служби і відповідність всім властивостям, заявленим виробником.